M & M Family

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Susah Senang Bersama...

abang hezrey
timah
izzi
jaja
ejan
syimah
arie
fahmie
linda
13 posters

Hari Keluarga M & M 2009

linda
    linda
    Admin

Hari Keluarga M & M 2009 - Page 5 Empty Re: Hari Keluarga M & M 2009

Post  linda Sun Apr 05, 2009 11:27 pm

cara selain bawah air...ialah beli yg ori kat oversea la... Razz

maybe ada lagi lebih esok atau lusa member aku sampai dari UK siap unlock... kalau iPhone hitam 8G dalam RM1800 gak la... harga market gak dia juai....ko nak ke? bagitau awal2.. or nak paling murah gi beli kat NZ sendiri... baru RM1700 lepas convert... hehehhe...

Aku nak yg hitam 16K... tapi ada putih je... geram2... tengok la esok kalau dia tak dapat tukar kaler hitam.. aku amik gak la putih tu Sad la ni kat UK boleh dapat offer buy 3 get 1 free.... yg 1 free tu la aku beli..... habuan dia la nak juai berapa... heheh.. (tu pon kalau dapat) kalau dia bagi kat sedara mara dia.. aku dapat kecewa je la... Sleep

kalau nak cakap bab warranty sama je semua phone... 1 thn ikut tempat yg juai je... so, kalau sini Apple Msia n Maxis je... selain tu hanya di US, UK, NZ dan Aussie je... apa2 hal sama je sebenarnya... warranty ke idak...

Aku ada iPod yg aku beli 2004... alhamdulillah, tak pernah rosak, jatuh pon macam tak pernah jatuh.. bunyi sedap dengar.. respon amat cepat... klik terus keluar kat skrin.. no problem at all sejak guna... so kalau beli aku rasa berbaloi gak walaupon mahal... banding lain2 tahan 2-3 tahun sebab aku pengguna yg bersungguh2...
    ejan

Post  ejan Sun Apr 05, 2009 11:54 pm

linda wrote:cara selain bawah air...ialah beli yg ori kat oversea la... Razz

maybe ada lagi lebih esok atau lusa member aku sampai dari UK siap unlock... kalau iPhone hitam 8G dalam RM1800 gak la... harga market gak dia juai....ko nak ke? bagitau awal2.. or nak paling murah gi beli kat NZ sendiri... baru RM1700 lepas convert... hehehhe...

Aku nak yg hitam 16K... tapi ada putih je... geram2... tengok la esok kalau dia tak dapat tukar kaler hitam.. aku amik gak la putih tu Sad la ni kat UK boleh dapat offer buy 3 get 1 free.... yg 1 free tu la aku beli..... habuan dia la nak juai berapa... heheh.. (tu pon kalau dapat) kalau dia bagi kat sedara mara dia.. aku dapat kecewa je la... Sleep

kalau nak cakap bab warranty sama je semua phone... 1 thn ikut tempat yg juai je... so, kalau sini Apple Msia n Maxis je... selain tu hanya di US, UK, NZ dan Aussie je... apa2 hal sama je sebenarnya... warranty ke idak...

Aku ada iPod yg aku beli 2004... alhamdulillah, tak pernah rosak, jatuh pon macam tak pernah jatuh.. bunyi sedap dengar.. respon amat cepat... klik terus keluar kat skrin.. no problem at all sejak guna... so kalau beli aku rasa berbaloi gak walaupon mahal... banding lain2 tahan 2-3 tahun sebab aku pengguna yg bersungguh2...

OIC.. aku ingatkn seludup... aku baru jer beli HP semenjak HP aku campakkn ke batu pecah 10. geram punya psl, line maxis mcm hampeh.. hari tu mmg aku x blh nk control.. hehe.. sabar..hehe
    rm 1.8k kira ok tu.. berbanding kat sini ko kena register ngan maxis klu kira betul ko byr dlm 3k mcm tu.. aku th iphone nk kuar. aku x pyh beli hp sony ericsson yg x dengar sgt nie.

aku nk minta pertolongan ko nie.. nanti aku call ko asap. bila aku free. hehe..
    jaja
    jaja

Post  jaja Mon Apr 06, 2009 10:41 pm

hallloooooooooooo....
    hehe lamanyer tak membalas....sibuk la katakan...ejan, aku suruh ko dtg tak dtg....kitorang buat bbq ikan pari fresh dari laut...sedap gila......bbq ayam..asam podeh pari lagii.....yg dtg cuma alang maksu n kak ida...
    eija, nuar ikut tau.....dia nak bayar......kira dia punya...ingat suruh dia masuk gantikan faiz je......part dia biar dia bayar sendiri la...lagi satu...weekend ni we all nak gi makan kat umah maksu..ape kata kita suma discuss kat sana...korang dtg la.... geek geek geek bounce bounce bounce
    ejan

Post  ejan Tue Apr 07, 2009 1:34 am

jaja wrote:hallloooooooooooo....
    hehe lamanyer tak membalas....sibuk la katakan...ejan, aku suruh ko dtg tak dtg....kitorang buat bbq ikan pari fresh dari laut...sedap gila......bbq ayam..asam podeh pari lagii.....yg dtg cuma alang maksu n kak ida...
    eija, nuar ikut tau.....dia nak bayar......kira dia punya...ingat suruh dia masuk gantikan faiz je......part dia biar dia bayar sendiri la...lagi satu...weekend ni we all nak gi makan kat umah maksu..ape kata kita suma discuss kat sana...korang dtg la.... geek geek geek bounce bounce bounce

Aku bukan x nk dtg. nie confirm laki ko baru balik dari laut. mmg fresh giler. Aku nie mmg minat giler seafood. tp lepas makan semuanya gatal. lagi2 ketam. allergy sepi aku nie....hehe
    aku,kim n bani discuss psl telematch. sorry ler..

Aku rasa nama nuar mmg dh ader dlm list. tul tk eija.

This week maybe x dpt. kerja lh... afro
    Aku dlm sebulan sekali jer blh lepak weekend.
    eijakim
    eijakim

Post  eijakim Tue Apr 07, 2009 12:02 pm

Tul tu Ejan.. Nuar da ada dalam list......... Dia kena bayar RM289.00. Sesape yg sllu contact dia, tolong inform kat de eh... tks.

23 HARI LAGI!!!!
    izzi
    izzi

Post  izzi Tue Apr 07, 2009 4:12 pm

eijakim wrote:
    Izzi, ajim x dapat pegi, izzi je la pegi on behalf...

Kalo bole mmg nk join...tp malangnye x buleh... pale lg2 skrg kitorg weeken husband n wife...ujung2 mggu je nk jupe...xpela...hopefully next year everything will get back to normal n kitorg leh join korg...neway enjoy while u can!!! Basketball bounce
    linda
    linda
    Admin

Hari Keluarga M & M 2009 - Page 5 Empty Sabar Dik Izzi....

Post  linda Wed Apr 08, 2009 5:44 pm

alalala Izzi... rileks la... kejap jer... 2 thn je kan... tak per la... anggaplah masa yg ada ni masa untuk saling rindu-merindu...

kalau dah macam akak ni... bila abg fahmie jer ada kat rumah leh jumpa...
    isnin - 7 pagi - 7 ptg/ 8mlm
    selasa - 7 pagi - 7 ptg/ 8 mlm
    rabu - 7 pagi - 3 ptg
    khamis - standby malam biasa kena gak panggil 8mlm - 3pg dia kerja
    jumaat - 7 mlm - 7 - 9 pagi
    sabtu - 7 mlm - 7 - 9 pagi
    ahad - 5 ptg - 1 pagi
    isnin - standy....... bla bla bla....
    tak masuk lagi kalau akak oncall berderet 2 minggu dan kursus sekarang semua wat hujung minggu 2 hari....

begitulah seterusnya.. berterusan...

so, to all of you.... please understand bila both of us tak dapat datang kenduri2 ke... last minute events ke.....

sabar izzi.. sabar... lepas ni dah ada org baru... lagi seronok... so, penantian dan kesabaran ini amatlah berbaloi.... ye?

XoXo Kak Linda
    izzi
    izzi

Post  izzi Thu Apr 09, 2009 9:27 am

linda wrote:sabar izzi.. sabar... lepas ni dah ada org baru... lagi seronok... so, penantian dan kesabaran ini amatlah berbaloi.... ye?
    XoXo Kak Linda

yuppie...penantian n kesabaran ni is definitely berbaloi...it make us appreciate n luv each other more! Embarassed tp x dinafikan penantian itu jugak satu penyiksaan... pale but wat to do...no matter how it is, still have to face it jugak...kate org dulu2 No Pain No Gain...huhu Hopefully nanti Izlianazim jr will be strong like his/her mummy...ahahaha bounce bounce
    cant wait for tomorrow!!! bounce bounce daddy will be back again!!! --> jerit Izlianazim jr. dr dlm piut mummy die... I love you
    linda
    linda
    Admin

Post  linda Thu Apr 09, 2009 12:35 pm

esok balik Klang tak???? Akak balik tghr.. kejap jer... nak kena settle pasal nak pindah rumah hari minggu ni...

kalau balik bagitau erkkkk..... lama tak jumpa Razz windu ler
    izzi
    izzi

Post  izzi Thu Apr 09, 2009 3:20 pm

linda wrote:esok balik Klang tak???? Akak balik tghr.. kejap jer... nak kena settle pasal nak pindah rumah hari minggu ni...

kalau balik bagitau erkkkk..... lama tak jumpa Razz windu ler

sok x balik...maybe balik ari sabtu tgh ari or ptg ajim ckp...nak kene amik roadtax kete iswara tuh... albino
    ejan

Post  ejan Thu Apr 09, 2009 4:17 pm

Nie cerita menyedihkan... heheehe.. meluahkan perasaan yg hubby yg kerja PJJ.. yg Linda biasa lah DR.. kena standby mode jer.. hehe. semalam dh nmpk keta kat clinie ros seroja.

Ejan nie selalu gak gie outstation kekdg spi 4bln. kekdg tu teringat gak anak bini kt umah buet apo. tp memandang kerja mkn gaji..

Nasib baik tk gie interview kerja kapal.. di arab saudi. sebagai pencuci kapal.. gaji pon mahal gak.. memandangkn dh khawin x gie gak...

Apa merepek nie...

Linda bila ko nk pindah nie...Senyap jer...
    linda
    linda
    Admin

Post  linda Thu Apr 09, 2009 6:29 pm

hehehe aper la ko merepek erk ijan.... meh la cuci gg org... lumayan gak... tapi kena tough la....kalau tak leh tahan gerenti mabuk cam org ngandung... hehehe

malam ni baru tau leh pindah tak sabtu ni... ingat nak pinjam lori member ijan tu la... den nak poi pindah ko nogori sombilan pulok ni... orang selangor boi sewo mahal2.. tapi kat enstek tu boleh la korang rajin2 singgah rumah ye bila2 gi ke kedai mami tu... itu pon kalauuuuuuuuuuuuu jadi... hmmm rumah pon dah macam hape... penuh balik kotak2... drunken
    ejan

Post  ejan Thu Apr 09, 2009 7:39 pm

Ini ejan nk promote sikit blog ejan... tgk ek.. blh membantu... hehehe... Mak ayah kita ini klu dh berumur mcm2 penyakit datang.. cubalah masuk blog den nie... Kalau berminat call jerlah den nie

http://eblog.cari.com.my/?101227

Last edited by ejan on Thu Apr 09, 2009 7:47 pm; edited 1 time in total
    ejan

Post  ejan Thu Apr 09, 2009 7:42 pm

linda wrote:hehehe aper la ko merepek erk ijan.... meh la cuci gg org... lumayan gak... tapi kena tough la....kalau tak leh tahan gerenti mabuk cam org ngandung... hehehe

malam ni baru tau leh pindah tak sabtu ni... ingat nak pinjam lori member ijan tu la... den nak poi pindah ko nogori sombilan pulok ni... orang selangor boi sewo mahal2.. tapi kat enstek tu boleh la korang rajin2 singgah rumah ye bila2 gi ke kedai mami tu... itu pon kalauuuuuuuuuuuuu jadi... hmmm rumah pon dah macam hape... penuh balik kotak2... drunken

Nak cuci tgk next week.. baru blh dpt MC..hehehe... aku hari2 mabuk kepayan..hehe

Member ejan hari sewa dlm rm250 kot dh lupa... kekwn pon berkira jugak mamat tu...
    Klu nk contact ejan awal sikit....

Biasalh klu dh duk lama.. byk yg brg2 yg beli baru.. confirm byk punya brg2 kat dlm store tu..
    linda
    linda
    Admin

Post  linda Thu Apr 09, 2009 8:20 pm

tak habis2 lagi ngan susu alpha lipid erkkkk???? heheheh

nanti la jap lagi linda conpem... lepas amik fahmie kat stesen erl, dia baru nak balik dari klia... pastu nak gi dating kat bagan lalang la.. makan seafood kecuali udang... huahuahua... bila la leh makan udang...
    ejan

Post  ejan Thu Apr 09, 2009 9:13 pm

linda wrote:tak habis2 lagi ngan susu alpha lipid erkkkk???? heheheh

nanti la jap lagi linda conpem... lepas amik fahmie kat stesen erl, dia baru nak balik dari klia... pastu nak gi dating kat bagan lalang la.. makan seafood kecuali udang... huahuahua... bila la leh makan udang...

Sekarang nie ejan,nurul and lyssa tgh minum... Batuk dll dh hilang. Nurul jerawat pon dh kurang.
    Member ejan 1 office- stroke dh tahap mcmmana nk ckp x th.. pon dh beransur pulih.. cubalh try.. awak n fahmi tu allergy sepi minumlah..hehe...

Makan udang n ketam lah baru syok... hehe..
    linda
    linda
    Admin

Post  linda Thu Apr 09, 2009 11:59 pm

takut la nak minum susu.. sebab kami ada lactose intolerence... bila minum/makan produk susu... sangatlah lawas sampai 2-3 hari ciritnya.....

kalau ada pek percubaan dan guarantee money return including medical fee if severe diarrhoea leh la gak cuba Razz
    ejan

Post  ejan Fri Apr 10, 2009 9:18 am

linda wrote:takut la nak minum susu.. sebab kami ada lactose intolerence... bila minum/makan produk susu... sangatlah lawas sampai 2-3 hari ciritnya.....

kalau ada pek percubaan dan guarantee money return including medical fee if severe diarrhoea leh la gak cuba Razz

semua susu ker...klu minum confirm cirit bab gaban punya..hehe.. Sabtu nie ada gie mana2 tk... ejan lps gie service kete ptg tu. ejan call.. pek percubaan ada.... klu blh bagi kat angah, Angah ada goutkn.. Insyaallah ejan nk gie umah papa, Papa pon ada tgn mengeletar tkt pakinson jer... sblm terlambat. Kesian gak tgk bapak mertua den tu...hehe
    linda
    linda
    Admin

Post  linda Fri Apr 10, 2009 1:52 pm

Laktos memang ada dalam semua jenis susu.... sebab wa tarak ada itu enzyme untuk mencernakan laktos.. so, laktos akan bind dgn air lalu keluar dgn begitu pantas dan berpanjangan... consequence ialah diarrhoea, lower abdominal pain, dehydrated yada yada yada... Leh cuba tapi lepas pindah la... takut tercirit tgh angkut2 barang..... hehehehe

ANGAH MINUM SUSU??? Biar betul... cubalah kalau nak tengok dia tersengih macam kerang busuk. 2-2 Angah tu tak nak minum susu walaupon tinggal telan je.... heheheheh Letih dah den memaksa mereka minum untuk kebaikan tulang dan gigi. Sleep
    bani
    bani

Hari Keluarga M & M 2009 - Page 5 Empty mencelah sebentar sebelum jumaat.

Post  bani Fri Apr 10, 2009 2:38 pm

ni baru la ada ms nak mencelah jap.apa la yg susah2 dr linda ni.nak g sewa dgn org lain buat ape den boleh bw lori tempat keja den ni lori 3 tan cuma ec je minyak, minyak baru berapa xsampai pun seratus.sewa dgn member ijan 2 baru RM150 je ijan markup RM100 2 buat bayar duit family day 2 yg jd RM250 Laughing.kalo nak guna perkhidmatan den bg tau yek.man power guna la sedara mara (susah senang bersama la katakan).ok roger nak g jumaat.hujan la pulak kat cni.
    ejan

Post  ejan Fri Apr 10, 2009 6:45 pm

bani wrote:ni baru la ada ms nak mencelah jap.apa la yg susah2 dr linda ni.nak g sewa dgn org lain buat ape den boleh bw lori tempat keja den ni lori 3 tan cuma ec je minyak, minyak baru berapa xsampai pun seratus.sewa dgn member ijan 2 baru RM150 je ijan markup RM100 2 buat bayar duit family day 2 yg jd RM250 Laughing.kalo nak guna perkhidmatan den bg tau yek.man power guna la sedara mara (susah senang bersama la katakan).ok roger nak g jumaat.hujan la pulak kat cni.

Ko nk mencelah yer.... klu aku tahu ko ada lori dh lama aku suruh ko dtg masa aku pindah... Nanti jgn bagi wakil yg dtg..hahaha.. tk guna ko.. Aku dulu pindah kena 250 ko tahu... 1 sen aku x mackup... hahaha.....

Ko sembahyang jer kat tepi laut tu..klu hujan..hehehehe... Alasan x nk gie sembahyang lah tu...
    linda
    linda
    Admin

Hari Keluarga M & M 2009 - Page 5 Empty Baniiiiiiiiiiiiiii.... ke mana ko menghilang..???

Post  linda Fri Apr 10, 2009 8:21 pm

monkey wooooooooooooo pandai gak bani ni taip erk... dah masuk 8 muka surat baru ada... chet...

ada lori bagus gak.... boleh la den guna khidmat bakti korang... lepas angkut2 barang kita gi makan2 pulak... belanja makan no hal... hehehehe sedara-mara tu kena bawak la 2 org lagi ke dari Klang sekali.... Ajim Honda tu sedara gak kan??? hehehehe... kat sini dah ada Ijan ngan Fahmie... Linda leh tolong tengok jer masa angkat... den dah mula pasif bahagian kerja2 berat... dah kena warning ngan mak bidan hihihii...

Alahai.... berita hampa sket... den tak dapat lak hadiah latihan biasiswa daripada kerajaan m'sia untuk wat master thn dpn.... Crying or Very sad ekonomi merosot, dpa hantar sket... tak per2... yg pasti kerusi bos kecik akan kosong dalam 5 bulan lagik.... leh la den amik alih kerajaan baru.... Twisted Evil kalau la dapat mangku cepat, dapat gak la aku gaji lebih sket.... cheers

K, lah... cik abe dah call... dia terlepas tren plak... nak gi amik dia ni...
    eijakim
    eijakim

Post  eijakim Sat Apr 11, 2009 1:08 am

Linda, eija da email game list and total hadiah yang setiap family kena beli. Tolong attach kat dalam forum ni. Thanks.
    linda
    linda
    Admin

Post  linda Sat Apr 11, 2009 10:08 am

Hari Keluarga M & M 2009 - Page 5 Telema10
    linda
    linda
    Admin

Post  linda Sat Apr 11, 2009 11:52 am

Hari Keluarga M & M 2009 - Page 5 Itiner12